search

Miód gryczany 1,2 kg - Wilczany

Miód gryczany to miód o bardzo wyrazistym smaku i ciemnej, herbacianej barwie. Jego lekko cierpki smak niekoniecznie może odpowiadać najmłodszym, jednak stosunkowo duża zawartość witamin i minerałów, a w szczególności rutyny sprawia, że miód gryczany jest szczególnie polecany osobom dojrzałym i w podeszłym wieku, które mają problemy z układem krwionośnym.

 

Pewne zakupy. Płatności elektroniczne lub przy odbiorze

 

Szybka wysyłka i dostawa już od 7 zł

Miód gryczany powstaje z nektaru zebranego przez pszczoły z kwiatów gryki, z której owoców powstaje zdrowa i smaczna kasza gryczana. Rutyna zawarta w miodzie gryczanym zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi, dzięki czemu polecana jest wszystkim osobom zagrożonym udarami i zawałami serca. Miód gryczany posiada też wiele innych właściwości zdrowotnych, o których można przeczytać tutaj: Właściwości miodu gryczanego. 

Wyrazisty, lekko piekący w smaku miód gryczany chętnie wykorzystywany jest w kuchni. Podkreśla smak wielu potraw, w szczególności sałatek, ciast i mięs. Jak każdy miód z powodzeniem zastąpi cukier.

Uwaga: Zdjęcie prezentuje faktyczny produkt, jednak kolor miodu może różnić się w zależności od wielu czynników takich jak proces krystalizacji, miejsce, termin zbioru, a nawet ula, z którego pochodzi. 

MGRYCZ-WILCZANY1200

Opis

Waga produktu
1200 g
Położenie pasieki
Mazury
Rodzaj miodu
Miody nektarowe
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.